29 czerwiec 2020

Nieodpowiedzialny 55-latek wskoczył do kanału portowego. Na brzeg dotarł w asyście policjantów

fot. KMP w Świnoujściu
Wielką nieodpowiedzialnością wykazał się 55-letni mieszkaniec Świnoujścia, który wskoczył z Wybrzeża Władysława IV wprost do Kanału Portowego. Na miejsce zadysponowany został patrol wodny z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, w którego asyście mężczyzna dotarł na brzeg.
Koronawirus
zachodniopomorskie
1869
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Oficer Dyżurny świnoujskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który wskoczył do kanału portowego nieopodal zacumowanego statku na wysokości Wybrzeża Władysława IV. Niezwłocznie na miejscu zdarzenia pojawiła się policyjna łódź Parker a na jej pokładzie policjanci z patrolu wodnego, którzy dostrzegli płynącego mężczyznę na środku kanału. W asyście funkcjonariuszy policji mężczyzna bezpiecznie dotarł na brzeg.

W związku z popełnieniem wykroczenia z artykułu 55 Kodeksu Wykroczeń interweniujący policjanci nałożyli na nieodpowiedzialnego 55-latka najwyższy mandat karny przewidziany za to wykroczenie.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nad wodą zależy przede wszystkim od naszej odpowiedzialnej postawy. Głównym czynnikiem tragicznych wypadków nad wodą jest bez wątpienia lekkomyślność, brawura i lekceważenie obowiązujących przepisów.

 

st. post. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zachodniopomorskie
1869
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świnoujściu